فرایند پذیرش مقالات

نویسندگان محترم می ­بایست برای ثبت مقاله خود در نشریه، پس از ورود به سایت در اولین قدم عضو شوند. سپس از طریق شناسه کاربری و گذرواژه، وارد حساب خود شده و فایل مقاله و فرم کپی رایت را بارگذاری نمایند. پس از اتمام بارگذاری، مقاله در اختیار سردبیر محترم نشریه قرار خواهد گرفت و بررسی اولیه جهت تطبیق با چارچوب نشریه انجام خواهد شد و در صورت رعایت آیین نگارش نشریه، فرایند بررسی و داوری مقاله شروع می گردد، و نتایج داوری از طریق پست الکترونیکی به اطلاع نویسنده مسئول مقاله خواهد رسید و از طریق حساب کاربری قابل پیگیری خواهد بود.

شرایط پذیرش مقاله:

  • مقاله پژوهشی باید حاصل تحقیق و پژوهش نویسندگان در زمینه شیمی کاربردی و یا علوم وابسته به آن باشد. ترجمه مقالات پذیرفته نمی شود.
  •  مقاله‌های فرستاده شده نباید در مجله‌های داخل و خارج کشور چاپ شده باشد. همچنین نباید به صورت همزمان به مجله دیگری ارسال شده باشد. مقاله‌های دریافتی توسط هیئت تحریریه با همکاری متخصصان امر داوری می‌گردد و در صورت تصویب با رعایت نوبت به چاپ می رسد.
  • تصمیم نهایی برای چاپ مقاله توسط هیئت تحریریه صورت می گیرد. دفتر مجله از عودت اصل مقاله‌هایی که به عللی چاپ آن ها میسر نشده، معذور است.
  • مجله شیمی کاربردی (اندیشه علوم) حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می‌دارد. هیأت تحریریه در انجام اصلاحات (با تأیید) مولف آزاد است.
  • تکمیل و امضای فرم تعهدنامه توسط همه نویسندگان الزامی است و از بررسی و چاپ مقالاتی که فرم تعهد نامه نویسندگان را پر نکرده باشند خودداری می شود.